شناسه : 329
جمعه 20 اسفند 1395 ساعت 20:12 2017-3-10 20:12:47
گزارش‌های موضوعی، ماهانه، فصلی و سالانه‌ای را که متون زیادی دارند برای مخاطب خود به محتوایی چشم‌نواز تبدیل کنید.
گزارش‌های موضوعی، ماهانه، فصلی و سالانه‌ای را که متون زیادی دارند برای مخاطب خود به محتوایی چشم‌نواز تبدیل کنید.

گزارش‌های موضوعی، ماهانه، فصلی و سالانه‌ای را که متون زیادی دارند برای مخاطب خود به محتوایی چشم‌نواز تبدیل کنید. با آوردن نمودار، عکس، گراف و آیکون در گزارش خود، احتمال درگیر شدن مخاطب با آن و درک بهتر او را بهبود بخشیده‌اید، بدین معنی که صرف‌نظر از اینکه بیننده گزارش را به دقت بخواند یا فقط نگاهی گذرا به ‌آن بیاندازد، تجربه خوشایندتری خواهد داشت.

مرکز تخصصی اینفونگاره به سبب تجربه خود آماده ارایه مشاوره های تخصصی در حوزه اینفوگرافیک (اینفوگرافیک ایستا، اینفوگرافیک پویا، اینفوگرافیک تعاملی و اینفوگرافیک حجمی) از مهندسی و معماری محتوا در قالب های مختلف اینفوگرافیک با مجموعه ها و مخاطبین محترم میباشد. برای ارتباط با مجموعه اینفونگاره می توانید از منوی تماس با ما اقدام نمایید.

در ادامه چند نمونه از پروژه های گزارش سالانه و موضوعی  ای که توسط تیم اینفونگاره طراحی شده است را  مشاهده  می کنید.

 

اینفوگرافیک چیست؟
واژه اینفوگرافیک (Infographic)، شامل دو کلمه اینفو و گرافیک است، و خلاصه شده Information Graphic می باشد.
به طور کلی اینفوگرافیک ها نمایش دیداری از داده ها، اطلاعات و دانش هستند. با اینفوگرافیک ها می توان اطلاعات، اعداد، نکته ها، قانون ها و دانش را به شیوهِ تصویری در قالب نمودارها، علایم، تصاویر و نقشه ارائه کرد.

اهمیت و هدف اینفوگرافیک چیست؟
تحقیقات نشان می دهد که مردم توجه بیشتری به تصاویر دارند تا نوشته ها.
از آنجایی که ۹۰٪ اطلاعات ارسالی به مغز، دیداری هستند و بعد از خواندن متنِ مطلبی، فقط ۲۰٪ از آن به یادمان می‌ماند، و مغز ما علاقه به تحلیل و ذخیره اطلاعات بصورت بصری دارد، بهتر است تا جایی که می شود مطالب و نتایج را تصویر سازی کنید.
همچنین در سمینارها و جلسات می توانید موضوعی که می خواهید در مورد آن صحبت کنید را بصورت اینفوگرافیک طراحی کنید تا بتوانید براحتی آن را توضیح دهید.
گاهی توضیح دادن برخی موضوعات جذاب نبوده و خسته کننده هستند، اما با نمایش آن ها بصورت اینفوگرافیگِ مناسب، نمایش اطلاعات آسان تر و جذاب شده و می توان توجه مخاطب را جلب کرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید